Independence • Responsibility • Resilience
Co-operation • Respect • Pride

Meet the Staff

Senior Leadership Team

 

 

 

 

Margaret Carney

Executive Headteacher

Jacqui Bradley

Head of School

Stewart Payne

Assistant Headteacher Yrs 1-3

 

 

 

Michael Talbot-Sikkens

Assistant Headteacher Yrs 4-6

Lisa Ludford

Acting Assistant Headteacher Foundation Stage

Jenny Hill

Inclusion Leader / SENDCo

Teachers

 

 

 

Conor Gormley

Year 6 Teacher

Neesha Rayatt

Year 6 Teacher

Michael Talbot-Sikkens

Year 6 Teacher / AHT 

 

Daniel Brown

Student Teacher

Kuljit Gill

Year 6 Teacher Support

Adrian Koza

Year 5 Teacher

 

 

 

James Masters

Year 4 Teacher

Geeta Mandalia

Year 4 Teacher 

Steven Ruffhead

Year 3 Teacher 

 

 

 

 Stewart Payne

Year 3 Teacher / AHT

Jonathan Registe

Year 3 Student Teacher

Sarah Swain

Year 2 Teacher 

 

 

 

Justin Fakouri

Year 2 Teacher

Lizzy Perry

Year 1 Teacher 

 Emily Merton

Year 1 Teacher

 

 

 

Abbi Baker

Year 1 Student Teacher

Sharon Stead

Reception Teacher

Debbie Gamble

Reception Teacher

 

 

 

Katie Ward

Reception Student Teacher

Julia Armstrong

Nursery Teacher

Georg Bradley

Nursery Unqualified Teacher

 

 

 

Sophie Milhench

Nursery Teacher

Sue Smith

Nursery Trainee Teacher

Rha Lisco

Music Tutor

Teaching Support Staff

 

 

 

Lorraine Sapsford

Community Liaison Officer

Mary Mansfield

Teaching Assistant

Sara Hunt

I & A Teaching Assistant

   

Jade Fincham

Teaching Assistant

Sammy Bell

Teaching Assistant /

Extended Day Co-ordinator 

Zee Jones

Teaching Assistant

 

 

 

 

Lekha Asher

Teaching Assistant 

Lorraine  Matthews

Teaching Assistant 

Larissa Miles

I & A Teaching Assistant

 

 

 

 Barbara Smith

Teaching Assistant

Sauyah Mugasha

Teaching Assistant 

 Aisha Qureshi

Teaching Assistant

 

 

 

Fatima Mansouri

I & A Teaching Assistant

Lyn Williams

Teaching Assistant

Lillian Ansah

Teaching Assistant

 
 

Monata Stewart

Teaching Assistant 

Naomi Ojeyemi

I & A Teaching Assistant 

Tatiana Vamvakidis

I & A / EAL Teaching Assistant

 

 

 

Carmen Lopez

I & A / EAL Teaching Assistant

Abiola Babalola

Early Years Practitioner

Charlotte Ball

Early Years Practitioner

 

 

 

Eleanor Stevens

Early Years Practitioner

Karen Sullivan

Early Years Practitioner

Milly Beacham

Early Years Practitioner

 

 

 

Debbie Cooper

I & A Teaching Assistant

Daisy Venables

Early Years Assistant

Ethel Opene

Early Years Assistant

Extended Schools Staff

 

 

 

Victoria Cooper

Extended Day Leader

Sammy Bell

TA / Extended Day Co-ordinator

Tasha Collins

Extended Day Assistant - PM

 

Zee Jones

Breakfast Club

Lorraine Matthews

Breakfast Club

 

 

School Office, Admin & Premises Staff

 

 

 

Faustina Challans

Business Manager

Jo Turner

Administrative Officer – HR

Helen Hedges

Early Years Admissions / ICT Project Officer

 

 

 

Janan Chayla

Finance Officer / PA to Head of School

Jean Framp

Admin & Data Assessment Officer

Sharon Cohen

School Home Support Officer

 

 

 

Peter Smith

Premises Officer

Steven Holness

Premises Assistant

Juma Ngoma

Premises Assistant

Midday Meal Supervisors & Catering Staff

 

 

 

Akbal Musa

Senior Midday Meal Supervisor

Bushra Sabir

Midday Meal Supervisor

Lorraine Matthews

Midday Meal Supervisor

 

 

 

Lilian Ansah

Midday Meal Supervisor

Zee Jones

Midday Meal Supervisor

Carmen Lopez

Midday Meal Supervisor

 

 

 

Mary Mansfield

Midday Meal Supervisor 

Sarah Farmer

Midday Meal Supervisor 

Sauyah Mugasha

Midday Meal Supervisor 

 

 

 

 Karen Mercer

Midday Meal Supervisor

Aisha Qureshi

Midday Meal Supervisor 

Zak Alen

Casual Midday Meal Supervisor 

 

 

 

 Pedro Telles

Primary Cook

Charlene Reid

Primary Kitchen 

Michelle Gonzalez-Todd

Primary Kitchen

Caroline McNiffe

Primary Kitchen

Jean Strelley

Early Years Cook

Melanie Mace

Early Years Kitchen